2021: Pavilon Z, České Budějovice

Občanské stavby

Pavilon Z - Výstaviště v Českých Budějovicích  

Po mnoha letech se dočkal rekonstrukce Pavilon Z na Výstavišti v Českých Budějovicích. Objekt pocházející ze 70. let minulého století již konstrukčně i funkčně dosloužil.

Stavební práce započaly v lednu 2021 a dokončeny byly ve vysokém tempu po 6 měsících v červnu 2021. Výstavní pavilon se tak postupně proměnil v multifunkční společenské centrum. Návštěvníkům nabízí hlavní sál s kapacitou přes tisíc míst, výstavní prostor, zázemí pro pořádání konferencí a dalších eventových akcí. Za architektonickým návrhem stojí studio A8000, stavbu provedla stavební společnost OHLA ŽS a.s.

Původní nosnou konstrukci Pavilonu tvoří ocelový skelet s plechobetonovými stropy a lehkou střechou. Během přestavby byl skelet odhalen "na kost", sanován a zesílen. Práce statika v tomto případě obnášela co nejvíce z původní konstrukce zachovat a tomu odpovídala i použitá technologie spřažení plechobetonových stropních desek se stávajícími stropními nosníky, díky níž byla navýšena zatížitelnost stropů na úroveň současných normových požadavků.  

Lokalita České Budějovice
Rozsah projektu DPS
Investor Výstaviště České Budějovice
Spolupráce A8000 s.r.o.
Stav stavba dokončena 06/2021
Central Group Origon JRD Mimosa RAZ23 unit architekti A8000 Space8 SYNC J+PA IBA Ridera EKOSPOL MEPRO stopro PRŮMSTAV QUADRA